Naknada za ulaz u Nacionalni park Kopaonik za 2022. godinu – Naknada za korišćenje motornih vozila

Nacionalni park Kopaonik vrši naplatu za korišćenje motornih vozila u samom nacionalnom parku.

Apartman Nina – smeštaj KOD GONDOLE, idealno za skijaše

POVOLJNO, apartman sa kaminom, 4 zvezdice, spavaća soba, 6 osobe, ski ormarić, parking...Apartman Nina Brzece - smestaj kod gondole, povoljno

Naknada za korišćenje motornih vozila

 

JP Nacionalni park Kopaonik naplaćuje naknadu za korišćenje motornih vozila na tri naplatne rampe: Jošanička banja – Đorov most (putni pravac Jošanička banja – Kopaonik), Brus – Brzeće (putni pravac Brzeće – Kopaonik i Sunčana dolina (putni pravac Rudnica – Kopaonik. Godišnje karte je moguće kupiti i u upravnoj zgradi na Kopaoniku. Vozila sa hibridnim ili električnim pogonom ne plaćaju naknadu.

Apartman Ema, Brzeće - Kopaonik, BLIZU GONDOLE

Za 4 osobe, kamin, ski ostava, besplatan parking, kompletno opremljeno...

Apartman Ema, Kopaonik - Brzeće, BLIZU GONDOLE Kopaonik-Brzeće

Nadzorni odbor Javnog preduzeća Nacionalni park Kopaonik na svojoj 68. sednici održanoj 29. jula 2020. godine, doneo je odluku o izmenama i dopunama odluke o naknadama za korišćenje zaštićenog područja Nacionalni park Kopaonik. Cene su formirane na osnovu tipova motornih vozila koji ulaze u nacionalni park.

Ovom odlukom usvojen je novi cenovnik za korišćenje motornih vozila:

Vozila koja pripadaju hitnoj pomoći, vatrogasnoj službi i policiji neće plaćati ulaz u Nacionalni park Kopaonik.

Naplata se vrši na osnovu Uredbe vlade Republike Srbije o bližim kriterijumima načina obračuna i postupka naplate naknade za korišćenje zaštićenog područja od 17.7.2010. godine, Saglasnosti resornog ministarstva od 9.11.2010. godine i saglasnosti Javnog preduzeća Putevi Srbije od 29.7.2009. godine.

Javno preduzeće Nacionalni park Kopaonik je dužno da sredstva ostvarena naplatom naknade vodi na posebnom računu i koristi za zaštitu, razvoj i unapređenje zaštićenog područja, odnosno za sprovođenje Plana i programa upravljanja (aktivna zaštita i monitoring borovnice, monitoring stenoendemita, monitoring vodozemaca i gmizavaca, monitoring ptica – uralske sove, gaćaste kukumavke, sivog sokola, orla, monitoring vuka, monitoring srna i divljih svinja, zaštita i monitoring kvaliteta voda itd.)

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment